تحلیل
این «دسته» موجود نیست!
یادداشت
این «دسته» موجود نیست!
طنز و کاریکاتور
این «دسته» موجود نیست!
اجتماعی-کاریکاتور
156439946مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: کشاورزان کم مصرف این استان طی یک‌ سال گذشته ۱۸ میلیارد ریال پاداش همکاری دریافت کرده اند.
4405036مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: بهره‌برداری از سد چپرآباد ضمن تامین آب شرب این منطقه به تامین آب زیستی دریاچه ارومیه نیز کمک می‌کند.
32896نوشتن برای قلقلک دادن وجدان های خفته در این کویر سکوت لاجرم تنها توان باقیمانده ای است که در خود می بینیم و الا در این وانفسای وفور مشکلات به بسیاری از دغدغه های ما، پوزخندی بر لبان بدون استجابت مسند نشینان ، پاسخگوست که با زبان بی زبانی اشاره دارد که بابا شما هم حال دارید.
157144423فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آدربایجان‌غربی گفت: سه متخلف که بدون مجور اقدام به برداشت نمک از بستر دریاچه ارومیه کرده بودند، توسط ماموران این یگان در ارومیه دستگیر و بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
672644_738جهان توسعه یافته در حال پرداخت بهای تعداد بالای مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کروناویروس جدید است، اما به نظر می‌رسد جهان توسعه نیافته بدون چنین آماری، در حال پرداخت بهایی بسیار گزاف‌تر است.
157097479شهردار ارزروم /Erzrum/ ترکیه گفت: این نهاد آمادگی دارد تا ماسک و اقلام ضدعفونی‌کننده را برای استفاده شهروندان به ارومیه ارسال کند.
0952c786a5eec0b897b64a12f1181131rرییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به توصیه‌های بهداشتی و حجم زیاد شکایت و درخواست مردمی با تصویب ستاد تنظیم بازار استان، پخت نان مخصوص در نانوایی‌های استان تا پایان ماه مبارک رمضان ممنوع شد.
و-فقر،-رفاه-و-طرد-اجتماعی1یادداشت- در حاشیه شهر ارومیه محله هایی وجود دارد که از حافظه کوتاه‌مدت مسئولین هم پاک شده‌اند، حتی برای عکس‌های فریبنده انتخاباتی هم کسی اینجا را انتخاب نمی‌کند. برای تهیه گزارش راهی یکی از این محله‌ها می‌شوم، محله‌‌ای به اسم "لیان شامپو" به معنی مکان بی‌قانون!
download (1)جوامع بشری میزبان میهمان ناخوانده ای هستند که به تنهایی نظم جهانی را به هم ریخته و بسیاری از معادلات اجتماعی را برهم زد،در کشور ما نیز این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی از جمله در حیطه آموزش و پرورش و مدارس غیر دولتی شده است.
32896نکته مهمی که بر عام و خاص آشکار شده است ، تزلزل در تصمیمات ستاد ملی کورونا و اعوجاج در رفتار مسوولین مختلف است که حکایت از تردید در تصمیم گیری و هراس از نتایج تصمیمات اتخاذ شده و قبول مسوولیت پیامدهای ناشی از آن دارد. این موضوع آن قدر شفاف است که دیگر نمی توان آن را لاپوشانی کرد و حداقل توالی رویدادها و تناقض تصمیمات در بازه زمانی ۴۰ روزه ، حکایت از وجود عنصر هراس از پیامدهای تصمیمات دارد
32896وقتی سخنی گفته می شود و یا یک مفهوم واجد ارزش های معنوی و یا نمادین خرج می شود، اما به آنها عمل نمی شود و اصلا قرار نیست عمل شود؛ در نهایت این سرمایه های معنوی به قدمت تاریخ یک ملت ، هزینه می شوند ، بدون آن که حداقل نفع مادی ، معنوی و اخلاقی. به حساب آن ملت واربز شود !
1398091218221278619027734سلسله یادداشت های انعکاس نو در رابطه با نامزدهای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات مجلس از آذربایجان غربی به روز رسانی می شود.
156872976 (1) انتشار خبر شهادت سپهبد سلیمانی در صبح جمعه، سیزدهم دی ماه ۱۳۹۸ همه را در بهت و شوک فرو برد و چند ساعتی نگذشت که همدردی ایرانی‌ها و غیرایرانی‌ها در اندوه ترور فرمانده سپاه قدس ایران منجر به سونامی در افکار عمومی شد.
91060تعدادی از شهروندان خیابان امام رضا (ع) محدوده هیات علمی ارومیه از اداره راه و شهرسازی آذربایجان غربی اقدام به خرید نهری متروکه کرده اند که عرض آن ۵ متر می‌باشد؛ البته خرید این نهر در سند ملک این شهروندان درج شده است.
downloadافزایش عوارض خروجی از کشور و گنجاندن آن در لایحه بودجه سال آینده در حالی این روزها، زمزمه محافل مختلف شده که هیچ کس از قدم مثبت مجلس به این امر امیدوار نیست و همه از همین الان فکر می کنند که این لایحه با رای مثبت مجلسی ها دوباره تصویب شده و عوارض خروج از کشور برای همه مردم ایران به 268 هزار تومان خواهد رسید.
به روایت تصویر