رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد غرفه‌های پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی نسبت به سال گذشته 3 برابر افزایش یافت.

میرحسین رسولی‌صدقیانی روز پنجشنبه در گفت و گو با انعکاس نو بیان کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای مختلفی از سطح استان در دید عموم قرار گرفت که اهداف اصلی افزایش توجه به رونق تولید و اشتغال در راستای منویات مقام معظم رهبری، ایجاد تعامل بین کارآفرینان و افزایش روحیه امید در جامعه بود.

وی ادامه داد: نکته قابل توجه در این نمایشگاه مشارکت گسترده دانش‌آموختگان بود که نسبت به سال گذشته افزایش چشم‌گیری داشت.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه این نمایشگاه با مشارکت ۱۲ مرکز علمی کاربردی آذربایجان‌غربی هر ساله برگزار می‌شود، اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف معرفی و آشنایی با توانمندی‌ها و دستاوردهای دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و کارآفرینان دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌غربی و ایجاد فضای امید، روحیه نشاط و ایجاد فضای همکاری و مشارکت در میان کارآفرینان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که دانشگاه جامع‌علمی کاربردی مهم‌ترین متولی کارآفرینی در کشور است، افزود: این دانشگاه توانسته در اقصی نقاط کشور با انجام فعالیت‌های مهارت آموزی تلاش‌های شایانی انجام دهد.

رسولی صدقیانی کارآفرینی و اشتغال را 2 مسئله با  اهمیت در مهارت آموزی و تحقیق در حوزه کارآفرینی دانست و اظهار داشت: متاسفانه اشتغال فارغ‌التحصیلان پایین بودن مهارت در ورود به بازار کار است که به سبب آموزش‌های منسوخ شده سنتی است.

طبق اعلام منابع رسمی بیش از ۷۰ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان‌غربی شاغل هستند.

ایمیل مستقیم: info@enekaseno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*