"علی مصطفوی" معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای اطلاع رسانی که محتوای آن از طریق روابط عمومی در اختیار رسانه ها قرار گرفته است از پلیس فتا و دستگاه قضا خواسته تا رسانه هایی که در مبارزه با کرونا مدیران را ضعیف جلوه می دهند، پیگیری قضایی شوند.

به گزارش انعکاس نو، لازم به ذکر است طی هفته گذشته طبق آمار رسمی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، تنها استان در کشور که روند ابتلا به کرونا در آن صعودی بود آذربایجان غربی اعلام شده است.

البته مصطفوی ضمن تایید صعودی بودن روند کرونا در آذربایجان غربی، برای این موضوع دلیل خاصی نیز مطرح کرد؛ وی گفت: افزایش آزمایش گیری و تست کرونا از شهروندان در آذربایجان غربی منجر به افزایش شناسایی افراد مبتلا شده است!

به نظر می رسد این اظهارات در توجیه و طبیعی جلوه دادن روند صعودی مبتلایان در استان نه تنها به نوعی سبب زیر سوال رفتن کمیت و کیفیت تست گیری کرونا در تمامی نقاط ایران به جز آذربایجان غربی می شود بلکه اعلام وزارت بهداشت مبنی بر نزولی بودن روند مبتلایان در بسیاری از مناطق کشور را نیز خدشه دار می کند!

البته در خبری که روابط عمومی استانداری از معاون استاندار منتشر کرده، هیچ اشاره ای به آمار تست گیری کرونا به نسبت جمعیت در آذربایجان غربی منتشر نشده که بتوان آن را با سایر استان ها مقایسه کرد.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی میتواند به جز ایام انتخابات در چنین مواردی نیز نشستی با رسانه ها داشته باشد تا هم در جریان برخی دغدغه های نمایندگان افکار عمومی قرار گیرد و هم شفاف سازی لازم انجام شود، چرا که خبر جلسه اخیر شورای اطلاع رسانی که با منبع روابط عمومی در کانال های خبری منتشر شده است، فاقد ارزش خبری و غیر قابل استناد است.

با توجه به انتقادات اخیر برخی دارندگان کانال های خبری نزدیک به دولت همچون “ارومیه ۲۴” که سابقه حضور در ستاد های انتخاباتی روحانی را در کارنامه خود دارد و نقش مهمی در حمایت از پویش های مردمی در کمک به بحران کرونا داشته است؛ اظهارات مصطفوی در استفاده از عنوان “یاران کرونا” برای منتقدان عملکرد مدیران در مدیریت موضوع کرونا، نه تنها کم لطفی است و در خاطره ها باقی خواهد ماند بلکه اظهاراتی احساسی می باشد که در این برهه از زمان که جامعه بیش از پیش نیازمند همدلی، هیچ توجیهی ندارد.

به هرحال مصطفوی از آن دسته از مدیران سالخورده ای است که در آستانه بازنشستگی قرار دارد و شاید محدودیت های قانونی مجال افقی دیگر در عرصه های مدیریتی برای وی را نخواهد داد؛ ولی او به خوبی می داند که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مسوولان خادم ملت هستند و هیچ انتصابی ابدی نیست.

جناب معاون! قرار است تا پس از خرداد ۱۴۰۰ همه دوست باشیم. کمی آرام تر.

ایمیل مستقیم: info@enekaseno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*