تحلیل
این «دسته» موجود نیست!
یادداشت
این «دسته» موجود نیست!
طنز و کاریکاتور
h5e9yurw2pzsسلسله یادداشت های انعکاس نو در رابطه با نامزدهای ششمین دوره شورای اسلامی شهر به روز رسانی می‌شود.
157676387بیش از ۶ ماه از فعالیت مجلس یازدهم گذشت؛ مجلسی که با شعار رسیدگی به معیشت و بهبود اوضاع اقتصادی مردم بویژه اقشار کم درآمد تشکیل شده بود با رفتارهای خاص اقلیتی از نمایندگان یک جریان سیاسی افراطی بارها دچار حاشیه شد و طبیعتا عملکرد رئیس مجلس در این مدت بیشتر زیر ذره‌بین قرار گرفت.
157660052تشکیل فراکسیون مستقلین ولایی و اظهارات اخیر «مرتضی آقا تهرانی» دبیر کل جبهه پایداری، ذهنیت جا افتاده یکدستی مجلس یازدهم را با تردیدهای جدی مواجه کرده است.
th_5df3831c85915برخی عبارت‌ها به رغم این که فی‌نفسه حاوی معنای منفی و شاید توهین‌آمیز باشند، ولی گاهی در ادبیات محاوره‌ای مردم و در میان جملات و کلمات دیگر معنایی متفاوت پیدا می‌کنند و آن بار معنایی منفی خود را به وجه مثبت می‌دهند.
157626219دفاع مقدس ملت ایران مملو از صحنه‌هایی است که مظلومیت و در عین حال عزت و اقتدار ایرانیان را با صدای بلند به مردم جهان فریاد می‌زنند که از جمله این صحنه‌ها، خس‌خس‌های غرورآفرین مردان و زنانی است که در راه دفاع از این میهن عزیز، جانفشانی کرده‌اند.
اختصاصی/
1088494همواره انتخاب هیات رییسه شوراها هرچند تاثیری در روند خدمات رسانی به مردم ندارد ولی از بعد سیاسی به نوعی یک وزن کشی جریان یا گروه‌های سیاسی محسوب می‌شود.
693212_657روح الله زم گفت: یکی از اتهامات من اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی عنوان شده است. اما من قصدی در خصوص ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی نداشتم. اگر کاری از دستم در رفت اظهار ندامت و پشیمانی می‌کنم. با یک لغزش عاقبت آدم به باد می‌رود.
692634_512رئیس قوه قضائیه ظهر دیروز در جلسه مسئولان عالی قوه قضائیه، با دستور به دادستان کل کشور و معاون بین‌الملل قوه قضائیه برای پیگیری مجدانه بازگرداندن مفسدان متواری به خارج از کشور گفت: متهمان خود را تسلیم عدالت کنند و بدانند که گریزی از چنگ عدالت نخواهند داشت. سخنان سید ابراهیم رئیسی در حالی یک روز پس از برگزاری نخستین دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه انجام شد که از قضا ۵ متهم همان پرونده هم متواری هستند.
674474_947با انصراف علیرضازاکانی صحنه رقابت برای ریاست مجلس یازدهم شفاف‌تر شده است، تاکنون نامزدی محمد باقر قالیباف قطعی است و در کنار او شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد احتمالا به عنوان نماینده جریان احمدی نژاد، فریدون عباسی رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت دهم نامزدی خود را اعلام کرده‌اند.
157114328اهمیت کرسی ریاست در قوه مقننه به عنوان یکی از مهم ترین ارکان حکومت، در آستانه آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سبب شده است که در کنار گمانه زنی‌های زودهنگام پیرامون رییس مجلس آینده، ‌موضوع تعیین حدود و اختیارات وی هم در محافل سیاسی و رسانه‌ای مورد توجه و تحلیل قرار گیرد.
indexغفق5"علی مصطفوی" معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای اطلاع رسانی که محتوای آن از طریق روابط عمومی در اختیار رسانه ها قرار گرفته است از پلیس فتا و دستگاه قضا خواسته تا رسانه هایی که در مبارزه با کرونا مدیران را ضعیف جلوه می دهند، پیگیری قضایی شوند.
32896نکته مهمی که بر عام و خاص آشکار شده است ، تزلزل در تصمیمات ستاد ملی کورونا و اعوجاج در رفتار مسوولین مختلف است که حکایت از تردید در تصمیم گیری و هراس از نتایج تصمیمات اتخاذ شده و قبول مسوولیت پیامدهای ناشی از آن دارد. این موضوع آن قدر شفاف است که دیگر نمی توان آن را لاپوشانی کرد و حداقل توالی رویدادها و تناقض تصمیمات در بازه زمانی ۴۰ روزه ، حکایت از وجود عنصر هراس از پیامدهای تصمیمات دارد
156888462در حالی روند بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کشور و آذربایجان‌غربی از سوی هیات نظارت به اتمام رسید که حدود نیمی از نمایندگان دوره دهم در کشور و به همین میزان نیز در استان، صلاحیت حضور دوباره در مجلس را کسب نکردند یا صلاحیت آنان احراز نشد.
156898413رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: همت ملت عزیز ایران باید این باشد که قوی باشند که به یاری خدا دارای قدرت هستیم و قوی‌تر هم خواهیم شد.
1398091218221278619027734سلسله یادداشت های انعکاس نو در رابطه با نامزدهای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات مجلس از آذربایجان غربی به روز رسانی می شود.
به روایت تصویر