تحلیل
این «دسته» موجود نیست!
یادداشت
این «دسته» موجود نیست!
طنز و کاریکاتور
693212_657روح الله زم گفت: یکی از اتهامات من اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی عنوان شده است. اما من قصدی در خصوص ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی نداشتم. اگر کاری از دستم در رفت اظهار ندامت و پشیمانی می‌کنم. با یک لغزش عاقبت آدم به باد می‌رود.
692634_512رئیس قوه قضائیه ظهر دیروز در جلسه مسئولان عالی قوه قضائیه، با دستور به دادستان کل کشور و معاون بین‌الملل قوه قضائیه برای پیگیری مجدانه بازگرداندن مفسدان متواری به خارج از کشور گفت: متهمان خود را تسلیم عدالت کنند و بدانند که گریزی از چنگ عدالت نخواهند داشت. سخنان سید ابراهیم رئیسی در حالی یک روز پس از برگزاری نخستین دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری، معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه انجام شد که از قضا ۵ متهم همان پرونده هم متواری هستند.
674474_947با انصراف علیرضازاکانی صحنه رقابت برای ریاست مجلس یازدهم شفاف‌تر شده است، تاکنون نامزدی محمد باقر قالیباف قطعی است و در کنار او شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد دولت احمدی نژاد احتمالا به عنوان نماینده جریان احمدی نژاد، فریدون عباسی رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت دهم نامزدی خود را اعلام کرده‌اند.
157114328اهمیت کرسی ریاست در قوه مقننه به عنوان یکی از مهم ترین ارکان حکومت، در آستانه آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سبب شده است که در کنار گمانه زنی‌های زودهنگام پیرامون رییس مجلس آینده، ‌موضوع تعیین حدود و اختیارات وی هم در محافل سیاسی و رسانه‌ای مورد توجه و تحلیل قرار گیرد.
indexغفق5"علی مصطفوی" معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای اطلاع رسانی که محتوای آن از طریق روابط عمومی در اختیار رسانه ها قرار گرفته است از پلیس فتا و دستگاه قضا خواسته تا رسانه هایی که در مبارزه با کرونا مدیران را ضعیف جلوه می دهند، پیگیری قضایی شوند.
32896نکته مهمی که بر عام و خاص آشکار شده است ، تزلزل در تصمیمات ستاد ملی کورونا و اعوجاج در رفتار مسوولین مختلف است که حکایت از تردید در تصمیم گیری و هراس از نتایج تصمیمات اتخاذ شده و قبول مسوولیت پیامدهای ناشی از آن دارد. این موضوع آن قدر شفاف است که دیگر نمی توان آن را لاپوشانی کرد و حداقل توالی رویدادها و تناقض تصمیمات در بازه زمانی ۴۰ روزه ، حکایت از وجود عنصر هراس از پیامدهای تصمیمات دارد
156888462در حالی روند بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کشور و آذربایجان‌غربی از سوی هیات نظارت به اتمام رسید که حدود نیمی از نمایندگان دوره دهم در کشور و به همین میزان نیز در استان، صلاحیت حضور دوباره در مجلس را کسب نکردند یا صلاحیت آنان احراز نشد.
156898413رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: همت ملت عزیز ایران باید این باشد که قوی باشند که به یاری خدا دارای قدرت هستیم و قوی‌تر هم خواهیم شد.
1398091218221278619027734سلسله یادداشت های انعکاس نو در رابطه با نامزدهای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات مجلس از آذربایجان غربی به روز رسانی می شود.
156872976 (1) انتشار خبر شهادت سپهبد سلیمانی در صبح جمعه، سیزدهم دی ماه ۱۳۹۸ همه را در بهت و شوک فرو برد و چند ساعتی نگذشت که همدردی ایرانی‌ها و غیرایرانی‌ها در اندوه ترور فرمانده سپاه قدس ایران منجر به سونامی در افکار عمومی شد.
f91afe59-54b7-43a1-a4f3-1c7359a6bd0cنبود انسجام بین لیدرهای اصلاح‌طلبان در ارومیه هرچند میدان رقابت را برای جریان رقیب خالی‌تر از همیشه خواهد کرد اما این سوال را در ذهن برجسته می‌کند که «آیا اصولگرایان در غیاب جناح رقیب می‌توانند به بهارستان برسند یا نامزدهای مستقل به مجلس راه خواهند یافت؟»
156628332کشور در شرایط حساس داخلی و خارجی قرار دارد و دلسوزان نظام و جامعه از هر فرصتی برای حفظ اتحاد، یکپارچگی و همدلی بیشتر در راستای ایجاد امید در جامعه استفاده می‌کنند اما رصد اخبار جناح‌های سیاسی در آذربایجان‌غربی نشان می‌دهد که برخی‌ها به ماهیگیری از آب گل‌آلود و تخریب دولت با هدف سنگین‌تر کردن سبد رای خود تمایل دارند.
imagesتعدادی بنگاه‌خبرپراکن رسانه‌نما طی ماه‌های اخیر و نزدیکی به انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌ازای دریافت مطاع از نامزدهای گمنام اقدام به #پدیده سازی به شکلی مضحک از آنان کرده اند! که مطمئنا نه تنها آثار مثبتی برای آن نامزدنگون‌بخت نخواهد داشت بلکه باعث تخریب دوچندان وجه اجتماعی آن عزیزان خواهد شد.
SONY DSCسخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه شائبه‌هایی وجود دارد که افتتاح طرح روگذر «آذربایجان» قبل از انتخابات پیش‌رو جنبه انتخاباتی دارد، گفت: برگزار نشدن آیین افتتاح طرح به دلیل احتمال بهره‌برداری‌های انتخاباتی از آن در دست بررسی است.
156762458بنزین در سال ٩٣ و ٩۴ به طور تدریجی گران شد ولی در سال ٩۵ مجلس مجوز این کار را به دولت نداد. در سال ٩۶ و ٩٧ به دلیل ملاحظات ملی قیمت را تغییر نداده است.
به روایت تصویر