تعدادی از شهروندان خیابان امام رضا (ع) محدوده هیات علمی ارومیه از اداره راه و شهرسازی آذربایجان غربی اقدام به خرید نهری متروکه کرده اند که عرض آن ۵ متر می‌باشد؛ البته خرید این نهر در سند ملک این شهروندان درج شده است.

به گزارش انعکاس نو، امروز پس از گذشت چندین سال و اقدام برخی سودجویان و زمین خواران در تصرف ادامه نهرهای متروکه در این منطقه؛ ساکنین این منطقه خواستار پیگیری این موضوع و برخورد قانونی با فرصت طلبان شدند.

در همین راستا پس از حضور اهالی منطقه در اداره کل راه و شهرسازی و پیگیری موضوع، تصمیم به استعلام ابعاد طولی و عرضی این نهر متروکه از اداره آب منطقه ای گرفته شد.

در عین ناباوری اداره آب منطقه ای ارومیه در جواب استعلام اداره کل راه و شهرسازی استان اعلام کرده است که بستر نهر متروکه در این منطقه یک متر و بدون حریم می باشد.

حال ساکنینی که در این منطقه سند ۶ دانگ نهر متروکه به عرض (۲.۵+۲.۵) ۵ متر را در دست دارند با اعتراض به پاسخ اشتباه اداره آب منطقه ای به درخواست استعلام اداره کل راه و شهرسازی؛ مدعی هستند که اگر طبق ادعای اداره آب در این منطقه عرض نهر یک متر و بدون حریم است پس چرا نهری به عرض ۵ متر از سوی اداره کل راه و شهرسازی به آنان فروخته شده است.

پیگیری های انعکاس نو از اهالی قدیمی این منطقه حاکی از آن بوده که عرض نهر در این منطقه بیش از ۵ متر بوده و در حدود ۱۵ کیلومتر طول دارد‌. البته در وضعیت موجود نیز ۵ متر عرض این نهر متروکه در قسمت هایی از این منطقه قابل روئیت است که مورد بازدید کارشناسان حفاظت امداد املاک شهرسازی قرار گرفته است.

این پاسخ اشتباه اداره آب به استعلام های انجام‌شده، فضا را برای زمین خواری افراد سود جو هموار کرده است‌.

به گزارش انعکاس نو، حال ۲ گزینه پیش رو قرار دارد! یا باید اداره کل راه شهرسازی قیمت به روز متراژ اشتباهی فروخته شده را به شهروندان پرداخت کند و یا مانع زمین خواری در منطقه شود!

پیگیری های خبرنگار انعکاس نو از مدیریت آب منطقه ارومیه نیز تا به این لحظه نتیجه بخش نبوده است و طی روزهای آینده اسناد شش دانگ شهروندان و حکم دادگاه مبنی بر وجود نهر در این منطقه منتشر می شود.

ایمیل مستقیم: info@enekaseno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*