وقتی سخنی گفته می شود و یا یک مفهوم واجد ارزش های معنوی و یا نمادین خرج می شود، اما به آنها عمل نمی شود و اصلا قرار نیست عمل شود؛ در نهایت این سرمایه های معنوی به قدمت تاریخ یک ملت ، هزینه می شوند ، بدون آن که حداقل نفع مادی ، معنوی و اخلاقی. به حساب آن ملت واربز شود !

استفاده نابجا و ناسالم از این سرمایه های معنوی که حاصل اعتقادات و باورهای خالصانه مردم است و یا محصول تلاش تاریخی مردم برای استقلال و آزادی از استبداد داخلی و دخالت عناصر خارجی است ؛ بی محابا توسط عده ای در فرایند رقابت های سیاسی داخلی ، مصادره به مطلوب شده و مایملک خدشه ناپذیر عده ای می شود که فکر می کنند فقط آنها انقلابی هستند و جامعه منهای آنها ضد انقلاب است ؛ منبعی برای آیندگان نمی ماند .
حال اشخاصی از جناحی خاص ؛ این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی با سردادن شعارهایی تصمیم گرفته اند دست تعدی به سرمایه معنوی این مرز و بوم ، یعنی انقلاب و انقلابی گری دراز کرده اند تا این بار آنها را هزینه کنند ؛آن گونه که مهرورزی، عدالتخواهی، ایثار، شهادت و … را به عنوان ارث پدری خرج کرده اند و دیگر چیزی باقی نمانده است.
ای کاش این فعالین سیاسی مدعی انحصاری انقلابی گری به جای مایه گذاشتن از انقلاب و خون شهدا و شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی ، از خود و توانایی های شخصی ،آبرو و حیثیت جناحی خود هزینه بکنند.
ای کاش …
اما چون خود توانایی و کارنامه قبولی قابل عرضه ای ندارند و با محبت و حسن نگاه شورای نگهبان محترم مجوز ورود در عرصه رقابت سباسی شده اند ؛ متاسفانه پشت مفاهیم و نمادهای ارزشی این ملت بزرگ(سرمایه های معنوی) که تعلق به جناح و فرد خاصی ندارد ، پنهان می شوند و یا آنها را دستاویز خود قرار می دهند تا به پست و مقام دنیوی و سیاسی برسند.و چون جربزه و استعداد اجرای شعارهای انقلابی را ندارند، در نهایت سرمایه سوزی می کنند و در نهایت برای سال های آتی دیگر ارزش معنوی ملی برای این ملت باقی نخواهد ماند.

یادداشت از هوشنگ عطاپور

ایمیل مستقیم: info@enekaseno.ir

2 دیدگاه:

دیدگاه‌های غیرقابل انتشار: 0 دیدگاه‌های منتشر شده: 2
  • دیدگاه محمدرضا رضائی فر در بهمن 15, 1398 در ساعت 14:54

   سلام

   دیریست که بربادرفته جناب عطا پور
   دیگرند اعتقادی؛نه اعتمادی
   صداقت وراستی هیچ؛ریاوتزویر20
   وجدان کاری؛کارگروهی ؛منافع ملی هم که الفاتحه
   همه بفکرخود؛بفکرملت هیچکی نیست

   0 پاسخ
  • دیدگاه محمدرضا رضائی فر در بهمن 15, 1398 در ساعت 14:56

   سلام

   دیریست که بربادرفته جناب عطا پور
   دیگرند اعتقادی؛نه اعتمادی
   صداقت وراستی هیچ؛ریاوتزویر20
   وجدان کاری؛کارگروهی ؛منافع ملی هم که الفاتحه
   هرکی بفکرخود؛بفکرملت هیچکی نیست

   0 پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*